News & Events

Events

Патріарша Катехитична Комісія Української Католицької Церкви зустрілася в Стемфорді, Конн.

November 6, 2017
Posted in: Events, News

Патріарша Катехитична Комісія Української Католицької Церкви зустрілася в Стемфорді, Конн.,  з Єпископами США та відповідальними за Катехизацію в Єпархіях

Всечеснішого Протопресвітера Івана Філдса

 

Стемфорд, Конн., – Патріарша Катехитична Комісія УГКЦ  під проводом Єпископа Петра Стасюка, ЧНІ, Єпархія Австралії, Нової Зеландії та Океанії, 23-24 жовтня 2017 р. провела дводенну зустріч з єрархами та відповідальними за катехизацію в єпархіях Української Католицької Церкви в США.  Це була одна з багатьох зустрічей, які проводить Патріарша Катехитична Комісія в єпархіях світу, зустрічаючись з єпархами і відповідальними в єпархіях за катехизацію, щоб проаналізувати сучасний стан катехитичного формування та євангелізації в Українській Католицькій Церкві.  Підсумки цих зустрічей будуть представлені на Патріаршому Синоді Єпископів у 2018 р.

Понеділок розпочався з привітального звернення Митрополита-Архиєпископа Стефана Сороки з Філадельфійської Архиєпархії.

У своєму зверненні Митрополит Стефан висловив переконання в цінності майбутніх катехитичних вказівок стосовно викладання катехизму.

Митрополит Стефан зазначив: «Ми маємо надихати до  нових підходів у поширенні віри життєдайним і відповідним способом.  Я сподіваюся, що на цьому зібранні ми зосередимося на образному способі уділення чудового катехитичного матеріалу, який нещодавно був розвинений в нашій Українській Католицькій Церкві.  Я боюся, що коли ми зациклимося на традиційних методах навчання катехизму, результат буде мінімальний».

Далі він запитує: «Чи можемо ми розвинути творчий метод, який буде заманювати батьків шукати катехитичний матеріал на різних веб-сайтах?  Чи можемо ми надати батькам матеріал, який вони можуть вивчати зі своїми дітьми і лише після того періодично зустрічатися в групах з катехитами чи з парафіяльним священиком?  Чи можемо ми розвинути форму коротких повідомлень-звернень, які заінтригують  молодих людей і їх батьків більше дізнатися про їхню віру?  Такі повідомлення можна поширювати на веб-сайтах, на фейс-буку, в твітері тощо».

Єпископ Стасюк торкнувся питання:  «Ми маємо Катехизм (Христос – наша Пасха) – А що далі?»  У своєму слові він безпосередньо звернув  увагу на ті труднощі, з якими стикаються парафії: від розмірів, до браку дітей, загруженості батьків, секуляризації, які ми долаємо у ці дні. Він наголосив на тому, що нам треба трансформувати парафіяльне життя від утримання до служіння, висуваючи на передній план тему розкриту в книзі отця James Mallon “Divine Renovation: Bringing your parish from  maintenance to mission”.

Всечесніший д-р Bryan Kelty  торкнувся теми важливості Святого Письма в Катехитичному служінні і взаємозв’язку обох з пожиттєвим формуванням християн.

Багато часу було приділено обговоренню сучасного стану катехизації в презентаціях представників від Філадельфійської Архиєпархії та єпархій Стемфорду, Чікаго та Парми.

Назар Дуда та Оксана Бойко з Патріаршої Комісії УГКЦ торкнулися теми катехизації  молодих людей, а також проаналізували матеріали, які були підготовлені Патріаршою Катехитичною Комісією.

Сестра Луїза Цюпа, ССНДМ, член Патріаршої Катехитичної Комісії, представила огляд і потребу в осучасненні Катехитичного Правильника Української Католицької Церкви.

Єпископ Венедикт Алексійчук з Чіказької Єпархії св. Миколая також звернув увагу на  важливість літургії для катехизації і як всі члени Церкви мають прагнути зростати в досвідченні й житті в вірі, що має включати всі служби нашої літургійної традиції.

Зважаючи на майбутні запити група схиляється до необхідності створення Митрополичих Катехитичних комісій, розвитку постійного формування та сертифікування програм з катехизації, скоординованого списку катехитичних матеріалів, доступних у двох мовах – англійській та українській – та ширшого доступу до цих матеріалів в інтернеті для духовенства, катехитів, батьків, молоді та всіх вірних.

Митрополит Стефан Сорока, Єпископ Андрій Рабій, Всечесніший протопресвітер Іван Філдс та Всечесний о. Володимир Попик представляли на зустрічі Філадельфійську Архиєпархію.

Єпископ Павло Хомницький, ЧСВВ, єпископ-емерит Василь Лостен, С. Іліяна Ільницька, ССНДМ, Всечесніший о. Кирил Ангелов, Всечесний о. Василь Колопельник і Всечесний о. Роман Малярчук представляли Стемфордську Єпархію.

Представниками  Української Католицької Єпархії св. Миколая в Чікаго були Єпископ Венедикт Алексійчук, п. Катерина Стасюк та Всечесніший о. Володимир Кушнір.

Єпископ Богдан Данило, Всечесніший о. Андрій Романків, С. Анна Лашок, ЧСВВ, п. Захарій Свдяк, п. Рената Гарматій та п. Катя Рудакевич представляли Єпархію св. Йосафата в Пармі, Ог.

У понеділок вранці на Божественній літургії в каплиці семінарії св. Василія головним служителем був Митрополит Стефан Сорока.   У вівторок – єпископ Павло Хомницький.